Yageo Group AF122-JR-0722RL
Anti-Sulfurated Chip Resistor Array Thick Film 22Ohm 5% ISOL Molded 4-Pin 0404 Convex Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AF122-JR-0722RL.
IHS
Datasheet9 pages2 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-0.26%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2013-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-24V220JX
Res Thick Film Array 0404 22 Ohm 5% ¦200ppm/¦C ISOL 4-Pin Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 22 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-28V220JX
Resistor Thick Film Array 22 Ohm 5% 200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-38V220JV
RESISTOR NETWORK, THICK FILM, 4, 22OHM,RESISTOR NETWORK, THICK FILM, 4, 22OHM, 5%, 0603
Yageo GroupYC124-JR-0722RL
Res Thick Film Array 22 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD T/R
Yageo GroupYC164-JR-0722RL
Array Chip Resistor Thick Film 22Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AF122-JR-0722RL provided by its distributors.
AF122 Series 0402 (x2) 22 Ohm ±5% 0.063 W Anti-Sulfurated Resistor Array
2 ±5% 22Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x2 Resistor Networks, Arrays ROHS
Thick Film Resistors - SMD 2*0402 5% 22ohm 200 PPM -55C to 125C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 22ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0404
Res, 2Resistor, 22R, 5%, 50V, 0404; Resistance:22Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:2Resistors; Resistor Case/Package:0404 [1010 Metric]; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50V; Power Rating Per Resistor:- Rohs Compliant: Yes |Yageo AF122-JR-0722RL