Yageo Group YC122-FR-0710RL
Res Thick Film Array 10 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Molded 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC122-FR-0710RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-24V100JX
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-34V100JV
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 10Ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200Ppm/Cel,
Yageo GroupYC122-JR-0710RL
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-V4V100JV
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD T/R
CTS Components742C043100JP
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.126W, 10ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0606
RES NTWK ARRAY 10 OHM 1/16W 5% 0603 2 ELEMENT SMD
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC122-FR-0710RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 10ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0404
0404 (1010Metric) Convex ARRAY/NETWORK RESISTOR YC122 0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm 10Ohm ±250ppm/C ±1%