Yageo Group YC104-JR-0743RL
Array Chip Resistor Thick Film 43Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0502 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC104-JR-0743RL.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-N8V430JX
Res Thick Film Array 43 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD T/R
PanasonicEXB-N8V470JX
Res Thick Film Array 47 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-N8V390JX
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC124-JR-0743RL
Res Thick Film Array 43 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 43 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC164-JR-0743RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 43ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC104-JR-0743RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.031W, 43ohm, 12.5V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0206
RES ARRAY 4 RES 43 OHM 0602