Yageo Group YC164-JR-0743RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 43ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC164-JR-0743RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
_legacy Avnet
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
Related Parts
PanasonicEXB-28V430JX
Res Thick Film Array 43 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupYC124-JR-0743RL
Res Thick Film Array 43 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
PanasonicEXB-38V430JV
Res Thick Film Array 43 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film NET 47 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex SMD Paper T/R
RES NTWK ARRAY 39 OHM 1/16W 5% 0603 4 ELEMENT SMD
RES NTWK ARRAY 47 OHM 1/16W 5% 0603 4 ELEMENT SMD
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC164-JR-0743RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 43ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
43¦¸ ¡À5% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm
YC164 ARRAY/NETWORK RESISTOR 1206 (3216Metric) Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±5% ±200ppm/C 43Ohm 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Network Resistors RA_0603X4 43Ω ±5% ±200ppm/℃