Yageo Group YC104-JR-0739RL
Array Chip Resistor Thick Film 39Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0502 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC104-JR-0739RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Future Electronics
Newark
Inventory History
3 month trend:
-74.84%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-N8V390JX
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-18V390JX
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0502(4 X 0201) Flat SMD T/R
PanasonicEXB-N8V360JX
Res Thick Film Array 36 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD T/R
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Yageo GroupYC124-JR-0739RL
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Resistor Network,thick Film,39Ohms,50Wv,5+/-% Tol,-200,200Ppm-Tc,0804-Case
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC104-JR-0739RL provided by its distributors.
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0502(4 X 0201) Convex SMD Automotive T/R
4 ±5% 39Ω 31.25mW ±200ppm/℃ SMD-8P,0.6x1.4mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.031W, 39ohm, 12.5V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0206
0502 (1406Metric) Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC104 0.055Lx0.024W 1.40mmx0.60mm 39Ohm ±200ppm/C ±5%
Res, 4Resistor, 39R, 5%, 12.5V, 0502; Resistance:39Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:4Resistors; Resistor Case/Package:0502 [1406 Metric]; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:12.5V; Resistor Type:Array Rohs Compliant: Yes |Yageo YC104-JR-0739RL