Yageo Group YC104-FR-0710RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0313W, 10ohm, 12.5V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC104-FR-0710RL.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-N8V100JX
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-18V100JX
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 0.1 (1/10)W ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0502(4 X 0201) Flat SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-N8V110JX
Thick Film Chip 4R Array, 1206, 5% 11ohm, Concave, 7 inch reel, Pb free
Yageo GroupYC124-FR-0710RL
Res Thick Film Array 10 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC104-FR-0710RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0313W, 10ohm, 12.5V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0206
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 0602
YC104-FR-0710RL, YAGEO / YAGEO AMERICA
10 OHM 1% CONVEX