Yageo Group RT0805DRE07430KL
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 430kOhm 0.5% Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0805DRE07430KL.
IHS
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ-PB6D4303V
Res Thick Film 0805 430K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AED434V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 25PPM 430000 OHM
PanasonicERJ-PB6D4643V
Res Thick Film 0805 464K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRE0805DR-07470KL
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Re Series, 470 Kohm, 125 Mw, 0.5%, 150 V Rohs Compliant: Yes
Yageo GroupRT0805DRD07422KL
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 422kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0805DRD07402KL
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 402kOhm 0.5% Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0805DRE07430KL provided by its distributors.
Res Thin Film 0805 430K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 430000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 430kOhm 0.125W 1/8W