Yageo Group RT0805BRD07309RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 309ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0805BRD07309RL.
IHS
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Related Parts
PanasonicERA-6AEB3090V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 309ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA-6AEB2870V
Res Thin Film 0805 287 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0805 316 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0805BRD07309RL provided by its distributors.
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/8W 0805
309¦¸ ¡À0.1% 125mW ¡À25ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*600¦Ìm