Yageo Group RT0603DRE0727K4L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 27.4kOhm 0.5% Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0603DRE0727K4L.
Newark
3 month trend:
-0.31%
Related Parts
PanasonicERJ-PB3D2742V
Res Thick Film 0603 27.4K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAT0603DRE0727KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 27000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3RBD3002V
Res Thick Film 0603 30K Ohm 0.5% 0.063W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-PB3D2492V
Res Thick Film 0603 24.9K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRE0603DRE0727KL
Res Thick Film 0603 27K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0603DRD0727KL
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 27kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0603DRE0727K4L provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 27400ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 27.4K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 27.4kOhm 0.1W 1/10W
SMD Resistor 0603 27.4KΩ ±0.5% 100mW ±50ppm/℃
RES SMD 27.4KOHM 0.5% 1/10W 0603
Res, 27K4, 0.5%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:27.4Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603DRE0727K4L