Yageo Group RT0603DRE0713K3L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 13300ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0603DRE0713K3L.
Newark
Datasheet10 pages3 years ago
Upverter
Inventory History
3 month trend:
Restocked
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
Ultra Librarian
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ-PB3D1332V
Res Thick Film 0603 13.3K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAT0603DRE0713KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 13000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-3RBD1402V
Res Thick Film 0603 14K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRD0713K3L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 13.3kOhm 0.5% Paper T/R
PanasonicERJ3RBD1202V
Res Thick Film 0603 12K Ohm 0.5% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603DRD0712K1L
Res Thin Film 0603 12.1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0603DRE0713K3L provided by its distributors.
Res Thin Film 0603 13.3K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 13.3kOhm 0.1W 1/10W
0603 13.3K Ohms 0.5% 50PPM Thin Film Resistor
SMD Resistor 0603 13.3KΩ ±0.5% 1/10W ±50ppm/℃
RES SMD 13.3KOHM 0.5% 1/10W 0603
Res, 13K3, 0.5%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:13.3Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603DRE0713K3L