Yageo Group RT0603BRE07110KL
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±0.1% 110kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0603BRE07110KL.
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet9 pages3 years ago
Datasheet9 pages6 years ago
3 month trend:
-26.84%
Related Parts
PanasonicERA3AEB114V
Res Thin Film 0603 110K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD07110KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 110kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-PB3B1003V
Thick Film Resistors - SMD 0603 Anti-Surge Res. 0.1%, 100Kohm
PanasonicERA3AEB104V
Res Thin Film 0603 100K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD07102KL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 102kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 107kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0603BRE07110KL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 110000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±50ppm/C 110kOhm 0.1W 1/10W
RES, 110K, 0.1%, 0.1W, THIN FILM, 0603 ROHS COMPLIANT: YES
SMD Resistor 0603 110KΩ ±0.1% 1/10W ±50ppm/℃