Yageo Group RT0603BRD0743RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 43Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0603BRD0743RL.
Future Electronics
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet9 pages3 years ago
Datasheet9 pages6 years ago
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Inventory History
3 month trend:
-94.34%
SymbolFootprint
SnapEDA
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERA3AEB470V
Res Thin Film 0603 47 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3AED470V
Res Thin Film 0603 47 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-3AHD430V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 50PPM, 43 OHM
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±1% 47Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD0747RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 47ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRE0747RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 47ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0603BRD0743RL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 43ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 43Ohm 0.1W 1/10W
Res, 43R, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603BRD0743RL
RES SMD 43 OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film Res - 0603 0.1% 43 Ohms 25 ppm