Yageo Group RT0603BRD07430RL
Res Thin Film 0603 430 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0603BRD07430RL.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Inventory History
3 month trend:
+18.44%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
83,378
Authorized Distributors
6
Resistance
430 Ω
430 Ω
430 Ω
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Metal Film, Thin Film
Metal Film, Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERA3AEB431V
Res Thin Film 0603 430 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB471V
Res Thin Film 0603 470 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB4020V
Res Thin Film 0603 402 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603BRE07430RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±0.1% 430Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRE07392RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 392ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0603BRD07430RL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 430ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 430Ohm ±25ppm/C
SMD Resistor 0603 430Ω ±0.1% 1/10W ±25ppm/℃