Yageo Group RT0402BRE0747KL
63mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±0.1% 47kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0402BRE0747KL.
Newark
Datasheet10 pages3 years ago
Upverter
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Inventory History
3 month trend:
-15.82%
Related Parts
Yageo GroupRT0402BRD0747KL
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 47kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402BRD0749K9L
Res Thin Film 0402 49.9K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0402BRD0746K4L
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 46.4kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA2AEB4992X
Res Thin Film 0402 49.9K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-2AEB4642X
Res Thin Film 0402 46.4K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thin Film 0402 43.2K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0402BRE0747KL provided by its distributors.
Res Thin Film 0402 47K Ohm 0.1% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 47000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
SMD Resistor 0402 47KΩ ±0.1% 1/16W ±50ppm/℃