Yageo Group RT0402BRD07232RL
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 232Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0402BRD07232RL.
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Inventory History
3 month trend:
-7.50%
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
PanasonicERA2AEB2320X
Res Thin Film 0402 232 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-2AEB221X
Res Thin Film 0402 220 Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-2AEB241X
Res Thin Film 0402 240 Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0402BRD07232RL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 232ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 232Ohm 0.1% Paper T/R
RT FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 232Ohm 0.063W 1/16W
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/16W 0402
SMD Resistor 0402 232Ω ±0.1% 63mW ±25ppm/℃