Yageo Group RSF200JB-73-18R
RSF Axial Through Hole Resistor ±5% 18Ohm 0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RSF200JB-73-18R.
IHS
Datasheet18 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-10.21%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRSF100JB-73-18R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 18ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT18R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 18ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT18R0
Stackpole ElectronicsRSF2JT18R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 18ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 18ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 18ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RSF200JB-73-18R provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 18ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Flame-Proof Type Metal Oxide Film Resistor 18Ohm 2W 5% Axial Bulk
Metal Oxide Resistors 18ohm 5% 2W Metal Oxide Film