Yageo Group RSF200JB-73-130R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 130ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RSF200JB-73-130R.
3 month trend:
-0.14%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 130ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 130ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879350-8
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 130ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879354-4
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 130ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupRSF100JB-73-130R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 130ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RSF200JB-73-130R provided by its distributors.
Axial RSF 0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm 130Ohm 300ppm/C ±5%
Res Metal Oxide 130 Ohm 5% 2W ±300ppm/C AXL Bulk
Metal Oxide Resistors 2W 130 Ohm 5%