Yageo Group RSF100JB-73-130R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 130ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RSF100JB-73-130R.
IHS
Datasheet18 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.58%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRSF200JB-73-130R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 130ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 130ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT130R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.125W, 130ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT130R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 130ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879350-8
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 130ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RSF100JB-73-130R provided by its distributors.
Flame-Proof Type Metal Oxide Film Resistor 130Ohm 1W 5% Axial Bulk
Metal Oxide Resistors 130 ohm 5% 1W Metal Oxide Film