Yageo Group RSF100JB-73-24R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 24ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RSF100JB-73-24R.
IHS
Datasheet18 pages2 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+101%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 24ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount