Yageo Group RC2010JK-073K9L
Res Thick Film 2010 3.9K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC2010JK-073K9L.
Newark
Datasheet11 pages2 years ago
Future Electronics
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
-18.89%
Related Parts
PanasonicERJ-12ZYJ392U
Res Thick Film 2010 3.9K Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-073K9L
Res Thick Film 2010 3.9K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 3.9K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12ZYJ362U
Res Thick Film 2010 3.6K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-073K65L
Res Thick Film 2010 3.65K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-12SF4021U
Res Thick Film 2010 4.02K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC2010JK-073K9L provided by its distributors.
2010 3.9K ohms 5% thick film surface mount chip resistor
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 3.9kOhm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 3900ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Thick Film Resistors - SMD 3.9 kOhms 750 mW 2010 5%