Yageo Group RC2010FK-07383RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 383Ohm 1% Emboss T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC2010FK-07383RL.
Upverter
Farnell
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 383ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupAC2010FK-07383RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 383ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF3830U
Res Thick Film 2010 383 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
MCR FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 412Ohm 0.5W 1/2W
Res Thick Film 2010 383 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 348 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC2010FK-07383RL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 383ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
RES SMD 383 OHM 1% 3/4W 2010
383¦¸ ¡À1% 750mW 2010 5mm*2.5mm*650¦Ìm