Yageo Group RC2010FK-07316RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 316Ohm 1% Emboss T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC2010FK-07316RL.
Upverter
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Related Parts
Res Thick Film 2010 316 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF3160U
Res Thick Film 2010 316 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupAC2010FK-07316RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 316ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 340ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 332ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF3010U
Res Thick Film 2010 301 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC2010FK-07316RL provided by its distributors.
RC Series 2010 0.75 W 316 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 316ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
316¦¸ ¡À1% 750mW 2010 5mm*2.5mm*650¦Ìm