Yageo Group RC0805JR-074M3L
Res Thick Film 0805 4.3M Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC0805JR-074M3L.
IHS
Datasheet11 pages2 years ago
DigiKey
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
Yageo GroupAC0805JR-074M7L
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 4.7MOhm 0.125W 1/8W
Res Thick Film 0805 4.3M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 4.3M Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ435V
Res Thick Film 0805 4.3M Ohm 5% 0.125W(1/8W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched T/R
Res Thick Film 0805 3.9M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 4.7M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC0805JR-074M3L provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 4300000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR RC 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 4.3MOhm ±100ppm/C
Chip Resistors 0805 4.3MΩ ±5% 1/8W ±100ppm/℃
4.3M¦¸ ¡À5% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*600¦Ìm