Yageo Group RC0805DR-0712KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±0.5% 12kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC0805DR-0712KL.
IHS
Datasheet11 pages2 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ-6RBD1202V
Res Thick Film 0805 12K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AED123V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 12,000 OHM
Yageo GroupRT0805DRE0712KL
125mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 12kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ6RBD1102V
Res Thick Film 0805 11K Ohm 0.5% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805DRE0711KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 11000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRE0712K1L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 12.1kOhm 0.5% Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC0805DR-0712KL provided by its distributors.
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0805 12kOhm 0.5% Paper T/R
RC 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±100ppm/C 12kOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 12000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES SMD 12K OHM 0.5% 1/8W 0805