Yageo Group PU3921FKMP50R003L
Res Metal Plate 3921 0.003 Ohm 1% 5W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group PU3921FKMP50R003L.
IHS
Datasheet10 pages2 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-98.38%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 3921 0.003 Ohm 1% 3W ±50ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.003ohm, 0.1225V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 3921
Res Metal Plate 3921 0.003 Ohm 1% 3W 0ppm/C to 75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions of Yageo Group PU3921FKMP50R003L provided by its distributors.
Current Sense Resistors - SMD 3921 1% 5W 0.003 OHM 75 PPM AEC-Q200
Fixed Resistor, 5W, 0.003ohm, 0.1225V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 3921
Res, 0R003, 1%, 5W, Metal Plate, 3921; Resistance:3Mohm; Product Range:Pu Series; Resistor Case/Package:3921 [1052 Metric]; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Plate; Product Length:10Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo PU3921FKMP50R003L