Yageo Group PE2512FKF070R008L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2512 8mOhm 1% Emboss T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group PE2512FKF070R008L.
IHS
Datasheet12 pages5 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Related Parts
PanasonicERJMP4MF8M0U
Res Metal Plate 2512 0.008 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJM1WSF8M0U
Res Thick Film 2512 0.008 Ohm 1% 1W Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Foil, 1W, 0.008ohm, 0.0894V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
1W Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 8mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 0.008ohm, 0.1265V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE ConnectivityTLR3A20DR008FTDG
Res Metal Strip 2512 8m Ohm 1% 2W ±50ppm/°C Molded SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group PE2512FKF070R008L provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 0.008ohm, 0.0894V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
8 mOhms 1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sen