Yageo Group MFR-25FRF52-0R
Zero Ohm Resistor, Jumper, Axial Leaded, Metal Film, 250 mW, Through Hole
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MFR-25FRF52-0R.
IHS
Datasheet2 pages15 years ago
Farnell
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-100%
CAD Models
Download Yageo Group MFR-25FRF52-0R symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Related Parts
TE Connectivity1623934-1
Zero Ohm Resistor, Jumper, Axial Leaded, Ceramic Composition, 250 mW, 25 A, Through Hole
Yageo GroupZOR-12-T-52-0R
Zero Ohm Resistor, Jumper, Axial Leaded, 166 mW, 8 A, Through Hole
KOA SpeerJL6CT52A
Res, Jumper, 10A Rohs Compliant: Yes |Koa JL6CT52A
Zero Ohm Resistor, Jumper, Axial Leaded, Metal Film, 400 mW, Through Hole
Yageo GroupZOR-12-R-52-0R
Zero Ohm Resistor, Jumper, Axial Leaded, Carbon Film, 166.67 mW, 8 A, Through Hole, ZOR Series
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MFR-25FRF52-0R provided by its distributors.
Res, Jumper, 0.25W, Metal Film, Axial Rohs Compliant: Yes |Yageo MFR-25FRF52-0R
Metal Film Resistors - Through Hole 0 OHM 1/4W 1%
Metal Film, 0.25W, 0ohm, Through Hole Mount
250mW 0Ω Metal Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% Plugin,D2.4xL6.3mm Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS