Yageo Group MF0207FTE52-3K9
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 3900ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MF0207FTE52-3K9.
IHS
Datasheet12 pages4 years ago
Future Electronics
_legacy Avnet
SOS electronic
Inventory History
3 month trend:
-32.54%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityLR1F3K9
TE Connectivity 1622467-1 Metal Film Resistor Through Hole LR1 1 Percent 3K9
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3900ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3600ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD3K57
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3570ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD4K22
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4220ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MF0207FTE52-3K9 provided by its distributors.
Res, 3K9, 1%, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Yageo MF0207FTE52-3K9
MF0 Series 0207 3.9 kOhm 0.6 W ±1% ±50ppm/°C Axial Miniature Metal Film Resistor
Axial FIXED RESISTOR MF0 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.6W 3.9kOhm ±50ppm/C
Res Metal Film 3.9K Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Res Metal Film 3.9K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/°C AXL Tape and Box