Yageo Group MF0207FTE52-3K01
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 3010ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MF0207FTE52-3K01.
IHS
Datasheet12 pages4 years ago
Burklin Elektronik
3 month trend:
-16.07%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
20,242
Authorized Distributors
4
Resistance
3.01 kΩ
3.01 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Yageo GroupMF0207FRE52-3K01
TE ConnectivityLR1F3K0
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 3000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Metal Film Resistors 3.3kΩ 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3300ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3300ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD3K01
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3010ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MF0207FTE52-3K01 provided by its distributors.
MF0 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 3.01kOhm 0.6W
Res Metal Film 3.01K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
3.01K¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.3mm
  • MF 0207 F T E 52- 3K01