Yageo Group MF0207FTE52-22K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 22000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MF0207FTE52-22K.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet12 pages4 years ago
Future Electronics
3 month trend:
+49.07%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityCFR25J22K
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.33W, 22000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT22K0
Res Carbon Film 22K Ohm 5% 0.25W(1/4W) -500ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Stackpole ElectronicsCF18JT22K0
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -500ppm/C 22kOhm 0.125W 1/8W
TE ConnectivityCFR16J22K
CFR16 SERIES AXIAL CARBON FILM RESISTOR 22KOHMS +/-5% 0.25W -1200 - 0PPM/DEGC
Stackpole ElectronicsCF12JT22K0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 22000ohm, 350V, 5% +/-Tol, -500,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-12JT-52-22K
CFR FIXED RESISTOR Axial through hole resistor ±5% -350/ +500ppm/C 22kOhm 0.167W 1/6W
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MF0207FTE52-22K provided by its distributors.
Res, 22K, 1%, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Yageo MF0207FTE52-22K
Res Metal Film 22K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Ammo Pack
Axial FIXED RESISTOR MF0 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.6W 22kOhm ±50ppm/C
Res Metal Film 22K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/°C AXL Tape and Box
Resistor Dimensions body ø x L: 2.3 x 7.1 mm Dimensions, wire connections ø x L: 0.6 x 28 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: Axial No. per ammo pack: 5000 Resistor type: Metal Film Resistor Width, band: 65 mm Power Rating: 600 mW Rated voltage: 350 V Resistance: 22 kOhm