Yageo Group MF0207FTE52-18R2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 18.2ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MF0207FTE52-18R2.
IHS
Datasheet12 pages4 years ago
Burklin Elektronik
Future Electronics
_legacy Avnet
Inventory History
3 month trend:
-0.61%
Related Parts
TE Connectivity / AMP1622347-2
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 18.2ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F20R
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 20Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 18ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR0204F18R2
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 18.2ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 0204
Stackpole ElectronicsRNF14FTD20R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 20ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.33W, 20ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MF0207FTE52-18R2 provided by its distributors.
Res Metal Film 18.2 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
Metal film resistor, 18.2 Ω, 0.6 W, ±1 %, MF0207FTE52-18R2
MF0207 18,2R 1% 0,6W TK50 0207
18.2¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.3mm