Yageo Group MF0207FTE52-16K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 16200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MF0207FTE52-16K2.
IHS
Datasheet12 pages4 years ago
Burklin Elektronik
TME
Inventory History
3 month trend:
-17.10%
Introduction Date2006-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityLR1F15K
TE Connectivity 1622323-1 LR1 Metal Film Resistor 1% 15K Through Hole
Res, 15K, 0.4W, Metal Film, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay MBA02040C1502FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 15K, 0.4W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MRS16000C1502FCT00
Stackpole ElectronicsRNF14FTD16K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 16200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR0204F15K
Through Hole Thin Film Resistor, Lr Series, 15 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V, Axial Leaded
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MF0207FTE52-16K2 provided by its distributors.
MF0 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 16.2kOhm 0.6W
Res Metal Film 16.2K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL Ammo Automotive AEC-Q200
Metal film resistor, 16.2 kΩ, 0.6 W, ±1 %, MF0207FTE52-16K2