Yageo Group KNP1WSJR-52-820R
General Type Wirewound Resistor 820Ohm 1W 5% Axial T/R
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group KNP1WSJR-52-820R.
Inventory History
3 month trend:
-7.03%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
TE ConnectivityCFR16J820R
Res Carbon Film 820 Ohm 5% 1/4W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Stackpole ElectronicsCFM14JA820R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 820ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT820R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 820ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT820R
Yageo GroupRSF200JB-73-820R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 820ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-820R
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 820Ohm 2W 5% Axial T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group KNP1WSJR-52-820R provided by its distributors.
RES 820 OHM 5% 1W AXIAL
820¦¸ ¡À5% 1W 9mm