Yageo Group AT0603BRE075K62L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 5620ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AT0603BRE075K62L.
IHS
Datasheet9 pages2 years ago
Upverter
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
100
Authorized Distributors
2
Resistance
5.62 kΩ
5.62 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AT0603BRE075K62L provided by its distributors.
Chip Resistor Automotive Grade Thin Film 0603 5.62kOhm 0.1% Paper T/R