Yageo Group AF164-JR-0710KL
0612 / 1632 10K Ohms 5% Anti-sulfurated Array Chip Resistor-automotive Grade
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AF164-JR-0710KL.
IHS
Datasheet9 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
+14.33%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB38V103JV
Resistor Thick Film Array 10K Ohm 5% 200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
PanasonicEXB-V8V103JV
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC164-JR-0710KL
YC164 Series 4 Elements 10 kOhms 5 % Case 4 x 0603 SMD Chip Resistor Network
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AF164-JR-0710KL provided by its distributors.
4 ±5% 10kΩ 62.5mW ±250ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 10000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
1206 (3216Metric) Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR AF164 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 10kOhm ±250ppm/C ±5%
Res, 4Resistor, 10K, 5%, 50V, 1206; Resistance:10Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:4Resistors; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50V; Power Rating Per Resistor:-Rohs Compliant: Yes |Yageo AF164-JR-0710KL