Yageo Group AC2512FK-079K1L
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 9.1kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AC2512FK-079K1L.
Stock
19,138
Resistance
9.1 kΩ
9.1 kΩ
9.1 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AC2512FK-079K1L provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 9100ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2512 9.1kOhm 1% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 9.1kOhm 1W
Thick Film Resistors - SMD 9.1kOhms 1W 2512 1% AEC-Q200