Yageo Group AC2512FK-079K09L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 9090ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AC2512FK-079K09L.
3 month trend:
+0.00%
Stock
20,949
Authorized Distributors
3
Resistance
9.09 kΩ
9.09 kΩ
9.09 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Related Parts
Res Thick Film 2512 9.09K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-079K09L
Thick Film Resistors - SMD 9.09 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 8250ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 9.53K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-078K2L
Res Thick Film 2512 8.2K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512FK-078K25L
8.25 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AC2512FK-079K09L provided by its distributors.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2512 9.09kOhm 1% Emboss T/R
Thick Film Resistors - SMD 9.09kOhms 1W 2512 1% AEC-Q200
9.09K¦¸ ¡À1% 1W ¡À100ppm/¡æ 2512 6.35mm*3.1mm*650¦Ìm