Yageo Group AC1210FR-07619RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 619ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AC1210FR-07619RL.
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Stock
27,741
Resistance
619 Ω
619 Ω
619 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Related Parts
Res Thick Film 1210 619 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210FR-07619RL
RC Series 1210 0.5 W 619 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-14NF6190U
Res Thick Film 1210 619 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF5620U
Res Thick Film 1210 562 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 680ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Res Thick Film 1210 562 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AC1210FR-07619RL provided by its distributors.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1210 619Ohm 1% Paper T/R
Thick Film Resistors - SMD 619Ohms 1/2W 1210 1% AEC-Q200