Yageo Group AC1210FR-0730R1L
Res Thick Film 1210 30.1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AC1210FR-0730R1L.
Upverter
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Inventory History
3 month trend:
+34.86%
Authorized Distributors
6
Resistance
30.1 Ω
30.1 Ω
30.1 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Related Parts
Yageo GroupRC1210FR-0733RL
Res Thick Film 1210 33 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-14YJ300U
Res Thick Film 1210 30 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AC1210FR-0730R1L provided by its distributors.
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 30.1Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
AC Series 1210 30.1 Ohm ±1% 0.5 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 30.1ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
AC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 30.1Ohm 0.5W 1/2W