Yageo Group AC1206FR-0730K9L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 30900ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AC1206FR-0730K9L.
Upverter
Farnell
Inventory History
3 month trend:
+379%
Stock
59,193
Resistance
30.9 kΩ
30.9 kΩ
30.9 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Related Parts
Yageo GroupRC1206FR-0730K9L
Res Thick Film 1206 30.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 30.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8ENF3092V
Res Thick Film 1206 30.9K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 30900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AC1206FR-0730K9L provided by its distributors.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 30.9kOhm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 30.9kOhm 0.25W 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 1/4W 30.9K ohm 1% AEC-Q200