Welwyn WP4SZI-270RJT05
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 270ohm, 100V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WP4SZI-270RJT05.
IHS
Datasheet4 pages6 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
270 Ω
270 Ω
Case/Package
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
4 W
4 W
Composition
Wirewound
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Descriptions
Descriptions of Welwyn WP4SZI-270RJT05 provided by its distributors.