Welwyn WP3SZI-10RJT05
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 100V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WP3SZI-10RJT05.
IHS
Datasheet4 pages6 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2020-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WP3SZI-10RJT05 provided by its distributors.