Welwyn WMO5S-2K2JA05
Through Hole Resistor, Wmo-S Series, 2.2 Kohm, 5 W, 5%, 500 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WMO5S-2K2JA05.
IHS
Datasheet3 pages5 years ago
Newark
Inventory History
3 month trend:
-2.90%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
TE Connectivity / AMP1623793-8
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 2200ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
PanasonicERG1SJ222
Fixed Resistor, Metal Oxide, 1W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J2K2TB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2200ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623793-8
PanasonicERG-2SJ222
Fixed Resistor, Metal Oxide, 2W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
PanasonicERG-1SJ222A
ERG Series 2.2 kOhm 1 W ±5 % ±350 ppm/°C Axial Metal Oxide Film Resistor
Descriptions
Descriptions of Welwyn WMO5S-2K2JA05 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 2200ohm, 500V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Oxide 2.2K Ohm 5% 5W ±350ppm/C Ceramic AXL Ammo
2.2K¦¸ ¡À5% 5W ¡À350ppm/¡æ 26mm