Welwyn WMO2S-680RJA1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 680ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WMO2S-680RJA1.
IHS
Datasheet3 pages5 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
680 Ω
680 Ω
680 Ω
Mount
Axial, Through Hole
Axial, Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
2 W
Composition
Metal Oxide, Power resistor
Metal Oxide, Power resistor
Temperature Coefficient
350 ppm/°C
350 ppm/°C
350 ppm/°C
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-12-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WMO2S-680RJA1 provided by its distributors.
680 OHM 5% 2W 350PPM