Welwyn WMO2S-47RJA1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WMO2S-47RJA1.
IHS
Datasheet3 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
47 Ω
47 Ω
Mount
Case/Package
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Oxide
Temperature Coefficient
350 ppm/°C
350 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WMO2S-47RJA1 provided by its distributors.
Res Metal Oxide 47 Ohm 5% 2W ±350ppm/C Ceramic AXL Ammo