Welwyn WMO2S-3K3JA1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 3300ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WMO2S-3K3JA1.
IHS
Datasheet3 pages5 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Mount
Case/Package
Tolerance
5 %
Power Rating
2 W
Composition
Temperature Coefficient
350 ppm/°C
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WMO2S-3K3JA1 provided by its distributors.
3.3K OHM 5% 2W 350PPM