Welwyn WCR0603-82KFI
Resistor, 82K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 82kohm; Product...
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WCR0603-82KFI.
Electro Sonic
Datasheet3 pages12 years ago
element14 APAC
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
82 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Descriptions
Descriptions of Welwyn WCR0603-82KFI provided by its distributors.
Resistor, 82K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:82kohm; Product Range:-; Voltage Rating:50V;
RESISTOR, 0603, 82K, RL 5000; Power Rating:0.1W; Resistance:82kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WCR; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Type:Thick Film; Voltage, Rating:50V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Case Style:0603; External Length / Height:0.5mm; External Depth:1.6mm; Width, External:0.8mm; Resistor Case Style:0603