Walsin Technologies WR04X125 JTL
Res Thick Film 0402 1.2M Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies WR04X125 JTL.
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
72,695
Authorized Distributors
1
Resistance
1.2 MΩ
1.2 MΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies WR04X125 JTL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 1200000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
FIXED RESISTOR 0402 Chip Resistor 5% 100ppm/C 1.2MOhm 62.5mW
1.2 MOhms ¡À5% 1/16W ¡À100ppm/¡ãC 0402