Walsin Technologies RF15N0R2A500CT
Multilayer Ceramic Capacitors 0.2pF 50V C0G 0.05pF Pad SMD 0402 125C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies RF15N0R2A500CT.
IHS
Datasheet19 pages3 years ago
ODG (Origin Data Global)
TME
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Capacitance
200 fF
200 fF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
500 µm
500 µm
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-04-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies RF15N0R2A500CT provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 25% +Tol, 25% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000002uF, Surface Mount, 0402
MLCC 0.2pF ¡À0.05pF 50V C0G,NP0 0402
CAP CER 0.2PF 50V C0G/NP0 0402
0402 MLCC NPO 0.2 pF +/-0.05pF 50V TR RF