Walsin Technologies 0805N392J500CT
Cap Ceramic 0.0039uF 50V C0G 5% SMD 0805 125C Plastic T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Walsin Technologies 0805N392J500CT.
IHS
Datasheet21 pages2 years ago
TECHDesign
TME
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
37,832
Authorized Distributors
2
Capacitance
3.9 nF
3.9 nF
Dielectric
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
Height
1.25 mm
600 µm
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Walsin Technologies 0805N392J500CT provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0039uF, Surface Mount, 0805
Chip Capacitor (MLCC) 0805 3.9nF ±5% 50V C0G(NP0)
3.9nF ¡À5% C0G(NP0) 50V 0805 2mm*1.25mm*1.25mm
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 0805
0805 MLCC NPO 3900 pF+/- 5% 50 V T&R
MLCC 0805 Size 50V 3900pF +/-5%